STROP MASTER GĘSTOŻEBROWY

STROP BELKOWO-PUSTAKOWY NA BELCE SPRĘŻONEJ

STROP MASTER GĘSTOŻEBROWY

TERIVA NA BELCE SPRĘŻONEJ

System Stropowy MASTER jest odmianą stropu gęstożebrowego. Podstawą systemu jest belka sprężona oraz pustaki stropowe o zróżnicowanych wysokościach (od 20cm do 30cm) i rozpiętościach do 9,3m.

Stropy typu TERIVA produkowane przez nas są najwyższej jakości i spełniają normy EUROKOD.

Strop MASTER występuje z trzema wariantami pustaków: 3-komorowym BASE; 5-komorowym PLUS oraz z pustakiem MINI. Polecamy zastąpienie ich szybszym w montażu i tańszym stropem panelowym TERIVA PANEL, SMART lub VECTOR.

ZASTOSOWANIE STROPU MASTER

STROP ZASTOSUJESZ W BUDOWNICTWIE:

  • MAŁE I DUŻE DOMKI JEDNORODZINNE
  • BLIŹNIAKI I SZEREGOWCE

ZALETY STROPU GĘSTOŻEBROWEGO MASTER

ZALECAMY ZASTĄPIENIE MASTERA STROPEM TERIVA PANEL, SMART LUB VECTOR

DUŻA ROZPIĘTOŚĆ, RÓŻNORODNE PUSTAKI

KLUCZOWE ZALETY STROPU MASTER TO:

ROZPIĘTOŚĆ DO 9,3 METRA, STRUNOBETONOWA BELKA SPRĘŻONA, RÓŻNORODNE PUSTAKI O RÓŻNEJ WYSOKOŚCI

STROP MASTER GĘSTOŻEBROWY

SPECYFIKACJA TECHNICZNA STROPU
  • ROZPIĘTOŚĆ STROPU:
  • WYSOKOŚĆ KONSTRUKCYJNA:
  • OGNIOODPORNOŚĆ:
  • AKUSTYKA:
  • do 9,3 m
  • 24-30 cm
  • REI 30
  • 48,2 dB dla 24 cm

STROP MASTER - PLIKI DO POBRANIA

DOKUMENTACJE, INSTRUKCJE, RAPORTY Z BADAŃ

GALERIA WYBRANYCH REALIZACJI

W galerii prezentujemy wybrane realizacje stropu MASTER.

Strop znajduje zastosowanie przede wszystkim w budownictwie jednorodzinnym, ale również w "bliźniakach" czy zabudowie szeregowej.

Zwracamy jednak uwagę, że zarówno strop MASTER jak i stropy belkowo-pustakowe typu TERIVA są przestarzałym rozwiązaniem, mającym sporo wad. Zalecamy zastosowanie stropów panelowych, typu TERIVA PANEL, SMART lub VECTOR.

BUDUJ JESZCZE SZYBCIEJ I TANIEJ

DZIĘKI ZASTOSOWANIU KSZTAŁTEK I NADPROŻY STRUNOBETONOWYCH

Nadproża strunobetonowe SBN cechuje łatwy montaż oraz wysoka funkcjonalność. Można je stosować nie tylko jako elementy zamykające otwory okienne i drzwiowe w konstrukcji ścian, ale także w przesklepieniach otworów drzwiowych ścian działowych. Nadproża SBN eliminują konieczność wylewania belek co znacznie przyspiesza proces budowy.

Kształtki wieńcowe (pustaki szalunkowe) są systemem elementów szalunkowych wieńca opuszczonego. W jego skład wchodzą elementy umożliwiające jednostronne i dwustronne opieranie stropów zarówno na ścianach wewnętrznych i zewnętrznych (typ L, C lub U). Zastosowanie kształtek wyeliminuje dodatkowe prace budowlane związane z deskowaniem, ułatwiając i przyspieszając pracę. Dzięki równej powierzchni zapewniają równomierny rozkład obciążeń, a także poprawiają estetykę wykonania wieńca.

NADPROŻA STRUNOBETONOWE

Nadproża strunobetonowe SBN nie wymagają dodatkowego dozbrajania.

KSZTAŁTKI SZALUNKOWE

Kształtki pozwalają na szybkie i bezpieczne wykonanie wieńca stropowego.

MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

DORADZIMY JAKI STROP WYBRAĆ I WYCENIMY KAŻDY PROJEKT

DORADZIMY I WYCENIMY NAJLEPSZY STROP

Rekomendujemy zastosowanie nowoczesnych stropów panelowych, zamiast bardzo drogiego stropu żelbetowego wylewanego lub przestarzałego rozwiązania jakim jest strop Teriva.

Zaproponowane rozwiązania pozwolą Państwu zaoszczędzić czas i przede wszystkim pieniądze oraz zminimalizować ryzyko wystąpienia błędów wykonawczych bezpośrednio na budowie.

Jeżeli potrzebujesz pomocy, zadzwoń lub wypełnij formularz.

FORMULARZ KONTAKTOWY

STROPY PANELOWE

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ STROP PANELOWY?

Stropy panelowe to idealne rozwiązanie w budownictwie jednorodzinnym, szeregowcach i budynkach wielokondygnacyjnych. Montaż stropów panelowych jest zdecydowanie szybszy i tańszy, gdyż nie wymaga układania belek i pustaków między belkami oraz licznego zbrojenia górnego. Do minimum zredukowana jest ilość stemplowania, szalowania. W niektórych wypadkach stemplowanie nie jest w ogóle konieczne. Stropy panelowe to również większe możliwości konstrukcyjne – stropy panelowe można stosować w aranżacji dużych przestrzeni, bez ścian działowych czy podciągów.

TOP